…komolyan mondom, nem fogok tudni félmaratont futni jó időben! Olyan még nem volt, hogy 5 fok felett és száraz időben sikerüljön teljesíteni. Eddig mind a haton köd volt, vagy erős pára a föld alatt. Maximum +5 C°, minimum -11 C°. Jég, hó, ezek összefagyva, jégkása, latyak, szitálás, illetve tegnap havaseső és szakadó eső.

PinkyKék Félmaraton

Balatonakali

szombat

Red Hot Run

Tudtam, hogy rossz idő lesz, nagyon elázok, nagyon átfagyok majd. A rajt előtti órák vidáman teltek, az M7 üres, a tombola vidám – még nyertem is egy Patikárium csomagot, bibibí, a szervezők kedvesek, a tájékoztatás -szervezés szupi volt. Mindez az időjárásról nem mondható el. A verseny előtti napon a szervezőknek új pályát kellett lemérniük, mert a hóolvadás elintézte az elsőt. Az újat az eső. Két 10 km-s kör volt, jól kiszalagozva, de a második körre a szakadó eső a teljes földutat ellepte. Nem volt hová lépni, kétoldalt összefüggő bozót, merülni kellett. Ahol volt hová lépni, ott dagonya. Visszafelé bringaút a 71-es mellett és új kör. A kísérő bringások jól láthatóak, vízállók, kedvesek és tényleg vigyáztak ránk. Nehéz volt, de nem teljesíthetetlen. Amikor a 16. kilométernél bekiabálta egyikük, hogy negyedik vagyok az FM-esek közül…az szárnyakat adot (pláne, hogy azt hittem már csak én vagyok kint). Frissíteni se álltam meg, csak futottam. Célegyenes…hol a kapu?! A célkaput és mindent elvitt a szél a rajt után, így csak a speaker kezébe csaptam bele és kaptam érmet tőle. Pár didergős fotó és a kocsiban száraz ruha. A frissítést is kocsiból oldottuk meg (köszi fiúk), mert az csak a rajtnál kapott fogás nélküli ásványvíz, illetve 10 km-nél, majd a célban volt. Ekkora esőben fogni bármit lehetetlen, kicsúszik, ha nem erősen fogod. Ha beleiszol és formára nyomod, akkor is. Cipeléskor rágörcsöl az alkarod, és habbá rázod. Esetleg, ha tejet vinnék magammal a végére vajjá alakulna…arról nem is beszélve, hogy sok emelkedő volt, ahol ömlött le az eső és hasra esni csak két szabad kézzel szabad.