NO
+14
Ők már
támogatták

A nevem Zsitnyányi Krisztián, férj és kétgyermekes édesapa. Jótékony céllal állok rajthoz 2021.04.18.,13:00 órakor a súlyos beteg gyerekek élményterápiás táboroztatásával foglalkozó Bátor Tábor Alapítvány futócsapatának tagjaként a Telekom Vivicittá 10 km versenyen, amatőr futóként. Adománygyűjtési célom 150.000 Forint. Kérlek, segíts Te is az elérésében: fogadj örökbe egy kilométert a futásomból! Rólam és a sportolásról: Az életem során mindig is fontos volt a sport, 12 évig labdarúgóként voltam igazolt játékos, fontosnak tartottam a testmozgást. Pár év sportmentes időszakot követően újra megtaláltam a kapcsolódási pontomat a sportvilággal a futás formájában - amiről sosem hittem volna, hogy létező sport, labda nélkül elképzelhetetlen volt számomra. :) 2019 Novemberben kezdtem el futni, két fő indíttatásból: egészségesen élni és leadni a felgyülemlett 20-30 kg súlyfelesleget. 2020 Februárjában kitűztem magam elé, hogy emelek a téten és elindulok egy 7 km távú versenyen. Ugyan virtuális futás lett belőle a járvány okán, viszont teljesítettem: ezt követően szintlépésként a 10 km távú verseny volt a cél, melyet szerencsére már nem csak virtuálisan tudtam teljesíteni. Büszkeséggel töltött el, viszont azt éreztem valamiért nem teljes az örömöm. Ma már tudom miért nem volt teljes: nem töltött el végtelen örömmel, hogy kizárólag saját érdekű célt sikerült elérnem. Több héten keresztül próbáltam magamban értelmezni az érzést, a futóedzéseken is romlott a teljesítményem és a kedvem is. Ekkor találkoztam a Bátor Tábor Alapítvánnyal és egy rendkívül széles mosoly ült ki az arcomra, ekkor már tudtam: szeretnék segíteni, másoknak örömet és hitet adni a történetem és futásom által. Nem vagyok profi futó és sportoló, nem én leszek az, aki elsőként fog célba érni. Az viszont egészen biztos, hogy az Alapítványért, és rajtuk keresztül a súlyos beteg gyerekekért nincs az a görcs, fáradtság vagy nehézség, amin nem fogok átmenni, mert most az Ő boldogságuk és támogatásuk a tét: ami mindennél többet jelent nekem, és tudom, hogy Neked is.